Mazda MX-5

Heere en Schuttert gaan in 2026 voor de winst!

09:22 20-03-2026

Stijn Heere en Chris Schuttert worden dit jaar teamgenoten in de Mazda MX-5 Cup. Bij Ferry Monster Autosport binden zij samen de strijd aan met de concurrentie. Die wordt in 2026 naar verwachting zwaarder dan ooit. Hoe gaan zij hun nieuwe seizoen in?

Waarom keer je terug in de Mazda MX-5 Cup?

Stijn: “De prettige organisatie, de mensen om me heen, het team, en natuurlijk de drang om te winnen. Want er valt nog een hoop te leren. Ik ben derde geworden bij de junioren en zevende algemeen. Maar zeker in de laatste races van afgelopen seizoen merkte ik hoe snel ik aan het doorontwikkelen was. Ik kon toen meestrijden om de overwinning, dit jaar wil ik dat omzetten in daadwerkelijk een overwinning.”

Chris: “Vorig jaar was mijn eerste jaar met de MX-5, bij het studententeam van Fontys. Veel geleerd, podiums gehaald, maar zij stoppen er dit jaar mee. Dit jaar wil ik een stap zetten en kampioen worden. Daarom ben ik blij dat ik voor Ferry Monster Autosport ga rijden, een team dat in staat is om kampioenschappen te winnen. Met Stijn als teamgenoot. Een maat van mij, die ik ook veel buiten het racen spreek. We zijn ongeveer even snel, dus we kunnen elkaar goed helpen. Vooral in de kwalificatie, als je een slipstream nodig hebt, maar ook in de race kunnen we elkaar omhoog trekken. Het is een fantastische combinatie: in een topteam zitten én een teamgenoot hebben met wie je het goed kunt vinden!”

 

 

Hoe heb je je deze winter voorbereid?

Chris: “Ik train veel in de sportschool, doe veel aan hardlopen en fietsen. Thuis zit ik veel op de sim, die ik van mijn eigen geld heb gekocht. Daar word ik echt scherper van. Verder hebben we ook deze winter weer hard gewerkt aan sponsoring. Echt, daar ging nog veel meer tijd in zitten dan de rest! Maar dan is het des te mooier als het rond komt.”

Stijn: “Ook ik heb geïnvesteerd in een nieuwe simulator. We spelen veel iRacing in onze groep en daarin pushen we onszelf echt. Dat wordt het mooie nu ik Chris als teamgenoot heb: we kunnen elkaar in het kampioenschap verder pushen. Het zou gaaf zijn als Chris en ik daardoor samen op het podium kunnen staan. Het mooiste is natuurlijk als we samen om de titel kunnen strijden en elkaar daarin alle vrijheid gunnen.”

 

 

Wat zijn je verwachtingen voor komend seizoen?

Stijn: “Wat deze klasse speciaal maakt, is het grote en competitieve veld. Hoe meer auto’s, hoe beter! Want als ik in deze klasse aantoon dat ik vooraan kan rijden, dan heb ik me bewezen. Winnen is dan extra speciaal! De Mazda MX-5 Cup is wat dat betreft de beste leerschool van de Benelux, dus ik wil mezelf echt een stuk verder doorontwikkelen. En dan volgend jaar de optie hebben om Europa in te gaan.”

Chris: “Ik heb er heel hard voor gewerkt, dus ik ga er volledig voor: kampioen worden! En op de weg naar het kampioenschap plezier schoppen en mezelf in de schijnwerpers te rijden, dat is waar het om draait. Natuurlijk kijk ik erg uit naar de Nürburgring. Een legendarische baan en dan ook nog in het voorprogramma van de GT World Challenge. Het gaat voorin een spectaculaire kopgroep worden van ervaren jongens en nieuwelingen, dat weet ik nu al. Ik kan niet wachten!”